Spomíname so Slovenským rozhlasom

21.03.2018
Seniori

Už tretie stretnutie v rámci projektu Aktivita ako dominantný spôsob starnutia sa uskutočnilo v čitárni knižnice. Medzi seniorov zavítal rozhlasový redaktor a novinár Martin Jurčo. Hovoril o práci v rozhlase aj v novinách. Aký je rozdiel medzi rozhlasovou správou a tlačenou v novinách? Ako si redaktor vytvára spravodajstvo z agentúrnych správ? Čo všetko musí urobiť, kým správy odznejú v éteri. Účastníci si sami vyskúšali ako treba z veľkej agentúrnej správy urobiť informáciu na 5 riadkov. V ďalšej úlohe po vypočutí ukážky rozhlasovej hry s ovorenou pointou tvorili pokračovanie a vyústenie príbehu. Záverečnou bodkou bola súťaž - Martin Jurčo pripravil 14 známych hlasov - redaktorov, hercov, spevákov, komentátorov. Účastníci sa snažili spoznať osobnosť podľa hlasu, možno z kontextu. Najúspešnejší boli odmenení knižnými cenami.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný parner projektu.