Trnava a Trnavčania

V podvečer 27. novembra 2019 si v čitárni Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave prítomní vypočuli zaujímavé rozprávanie autorky Simony Jurčovej o knihe Trnava a Trnavčania, ktorá je pokračovaním úspešnej knihy Trnava - prechádzka v čase a je to opäť populárne písaná publikácia s vyše 500 fotografiami a dobovými reklamami. Kniha je zložená z dvoch častí. Prvá je zameraná na vizuálne zmeny v Trnave asi od roku 1875, premeny jej jednotlivých častí, pričom sa nimi zaoberá v kapitolách, ako napr. trnavské záhrady, mosty, kaviarne, cukrárne, hostince. Spolu s nimi sa venuje aj životu v Trnave v jednotlivých obdobiach, kultúre, móde... Druhá časť knihy, nazvaná Ľudia a príbehy, predstavuje niekoľko konkrétnych ľudských osudov a príbehov, ktoré s Trnavou súvisia. Ako sa tvorila grafika knihy porozprával vydavateľ knihy Miloš Prekop. Celé podujatie spestril hudobnou produkciou Nikolas Drobný, študent Základnej umeleckej školy v Trnave. Obidve publikácie Simony Jurčovej si mohli diváci zakúpiť a taktiež prebehla i autogramiáda.