Trnavská poetika otvorila nový rok v našej knižnici

Už 9. ročník cyklu, ktorý si obľúbili Trnavčania a zároveň priaznivci poézie pod názvom Trnavská poetika, odštartoval 10. januára podujatia pre dospelých návštevníkov a návštevníčky v našej knižnici v roku 2024. Podujatie nazvané Ponad čas bolo venované, ako hneď v úvode prezradil jeho moderátor Štefan Kuzma, jubilantovi - riaditeľovi Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave, predtým dlhoročnému hovorcovi Mesta Trnava, básnikovi a spisovateľovi Pavlovi Tomašovičovi. Názov podujatia Ponad čas sme si požičali z názvu oslávencovej zbierky Mosty ponad čas, pretože sme aj trochu spomínali "ponad čas", aj trochu bilancovali. Svojou troškou do mlyna a najmä svojimi veršami prispeli Miroslav Danaj, Zlata Matláková a Erik Ondrejička, a to sú mená básnikov a poetky, ktorí nikdy nesklamú. Spomínali na svoje prvé stretnutia s jubilantom a zároveň ocenili, že Trnavská poetika dáva priestor k tomu, aby poetické slovo mohlo zaznieť a aby SLOVO mohlo ľudí spájať. Blahoželal aj Bonzo Radványi za Fórum humoristov, ktorý zabezpečil vedeckú analýzu jubilantovho mena. Bol z toho aj PÁL aj VOL, ale hlavne veľa smiechu. To želáme aj jubilantovi, nech sa len presmeje do ďalšieho desaťročia! O dobrú náladu sa samozrejme postaralo aj hudobné zoskupenie Duo Live Guitars - skvelý Pavel Opatovský a Laci Pagáč.

Text: PhDr. Ľ. Malá