icon 360
Zobraziť štandardnú verziu stránky

Záh(r)adné slávnosti už nie sú záhadné

Stredajší podvečer 10. júla patril v knižničnej záhrade stretnutiu prívržencov Fóra humoristov. Jeho významný člen - Peter Bonzo Radványi sa totiž hlboko zamyslel a pri príležitosti svojich sedemdesiatych siedmich narodenín napísal svoj prvý román Bodka za... 

A variácií na tému BODKA nájdeme v knihe naozaj kopec. Stačí sa len začítať. Ako píše skromne sám autor, kniha má "bohatý obsah, epickú šírku, filozofickú hĺbku, podporuje fantáziu čitateľa, a to, že neobsahuje žiadne dialógy, je ozvláštnením a dáva jej punc výnimočnosti". Dokonca v knihe nájdeme aj zopár floskúl, ktoré môžu použiť budúci recenzenti. A to sa teda len tak nevidí! 

Bonzo vydal knihu so svojím spolužiakom z gymnaziálnych čias Jozefom Šelestiakom a zásluhy či inšpiráciu pripísal aj kamarátovi Kamilovi Zbružovi. Keďže si autora bez gitary nevieme ani predstaviť, jeho rozprávanie bolo prerušované hudobnými vsuvkami, do ktorých prispel na počudovanie početného publika aj moderátor podujatia Pavol Tomašovič, ktorý ukázal, že je nielen majster slova, ale aj hráč na dobro! 

A vzhľadom k tomu, že sa podujatie konalo v rámci cyklu Fóra humoristov, nemohla chýbať ani Eva Jarábková, ktorá prispela svojimi vtipnými postrehmi.

Na záver toto významné literárne dielko, ktoré by malo zdobiť knižnicu každého roduverného Trnavčana, uviedla do života vnučka Petra Radványiho - ako inak BODKAMI - BUBLINKAMI.

Letné záhadno-záhradné slávnosti priateľov literatúry, hudby, vtipu a dobrej nálady sa skončili v plánovanom čase, účastníci podujatia však ešte dlho sedeli v tôni knižničnej záhrady a vychutnávali si príjemnú bodkovú atmosféru. 

Text: PhDr. Ľ. Malá

Galéria

Napíšte nám

Máte nápad alebo otázku na našu knižnicu? Neváhajte nám napísať, sme tu pre Vás.

Typy dokumentov:

Výber dokumentov publikovaných v rokoch:

Termín vypracovania oznámi knižnica na základe poradovníka.

Čo nám ešte chýba?