Žiacka spevácka súťaž

Vo štvrtok 13. apríla sa v hudobnom oddelení uskutočnila spevácka súťaž Špeciálnej školy na Lomonosovovej ulici v Trnave. Svoj talent predviedlo 20 účastníkov. Porota udelila tri hlavné ceny a diplomy pre prvý stupeň žiakov do 10 rokov a tri hlavné ceny a diplomy pre druhý stupeň žiakov nad 10 rokov. Hostkou speváckej súťaže bola pedagogička Mária Smažáková zo ZUŠ M. Schneidera Trnavského v Trnave, ktorá bola aj v porote spolu s pedagogičkou Špeciálnej školy Andreou Horváthovou a knihovníčkou hudobného oddelenia Alenou Vozárovou. Mária Smažáková a jej žiačka Veronika Figedyová zahrali ako gitarové duo 3 skladby. Najmenší žiaci si nacvičili tanček, pri ktorom spievali. Cieľom podujatia bolo podporiť spevácky talent u rómskych a mentálne postihnutých žiakov.