Zvieratká z Jakubovho kopca

Deti Školy

Druháci zo Základnej školy s materskou školou na Námestí SUT v Trnave sa v pondelok 12. decembra dozvedeli, aké zvieratká bývajú na Jakubovom kopci. Prezradila im to sama autorka rovnomennej knihy pre deti Diana Mašlejová. Detskí čitatelia poznajú túto sympatickú slovenskú rozprávkarku, literárnu publicistku a propagátorku čítania veľmi dobre. Napísala už niekoľko kníh: Tajný cirkus, Stratený zajko v Paríži, Kráľovskí agenti, V modrej izbičke, Ako sa máš, Izabela? - príbeh rómskeho dievčatka, ktoré patrí k premiantom triedy, aj tak sa stretáva s negatívnym prístupom rovesníkov. Témou besedy so zvedavými žiačikmi a žiačkami však bola jej nová kniha Zvieratká z Jakubovho kopca. A tak sa deti dozvedeli, že aj keď ide o zvieratká, majú vlastnosti, ako keby boli ľudia. Sú trudnomyseľné, prefíkané, utiahnuté či smutné. Zvlášť vtedy, keď sa ocitajú v nebezpečenstve. A zvieratká z Jakubovho kopca sa do takéhoto nebezpečenstva dostali. Hrozí im, že ich farmu uzavrú. Deti mali spústu otázok, tak im Diana Mašlejová prezradila, ako to dopadlo. Vy ostatní, keď chcete vedieť, či sa podarilo zvieratká zachrániť a rozosmiať, môžete si túto knihu prečítať. Čaká na vás v oddelení pre deti.

Podujatie sa uskutočnilo v rámci cyklu Kniha a ešte trochu viac, cieľom ktorého sú stretnutia detí so žijúcimi tvorcami kníh. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

Text: PhDr. Ľ. Malá